Naprawdę groźny laserowy miecz świetlny

Szał związany z premierą nowej części Gwiezdnych Wojen zaczyna już powoli opadać, ale postanowiliśmy podzielić się z Wami jeszcze jedną ciekawostką z tego obszaru.

Uzdolniony technicznie vloger Styropyro zaprezentował niedawno swoje najnowsze dzieło: laserowy „miecz świetlny” zbudowany w oparciu o przerobiony 7-watowy niebieski laser. Jak zobaczycie na poniższym filmie, ta „broń” może być autentycznie niebezpieczna – nie tylko może w łatwy sposób oślepić człowieka, ale autentycznie jest w stanie przeciąć albo podpalić niektóre przedmioty. Z naciskiem na słowo „niektóre”.

Wygląda nieźle, prawda? Nawet nie bardzo przeszkadza zręcznie ukryty na filmie fakt, że – w przeciwieństwie do prawdziwych mieczy świetlnych, jakimi posługiwali się chociażby rycerze Jedi – „ostrze” broni stworzonej przez Styropyro nie ma jakiegoś widocznego końca.

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.