Nowy Android z funkcją dzielenia ekranu?

Zarówno tablety z Windowsem, jak i najnowszy iPad posiadają funkcję podzielonego ekranu, dzięki której równocześnie możemy pracować na kilku aplikacjach. Wygląda na to, że i urządzenia z Androidem doczekają się tego rozwiązania.

Uruchamianie dwóch aplikacji obok siebie było dostępne w kilku tabletach Samsunga, jednak była to implementacja samego producenta, która nie była uniwersalnym rozwiązaniem – nie wszystkich aplikacji mogliśmy używać w ten sposób. Na szczęście Google pracuje już nad ogólnym wdrożeniem takiej funkcjonalności.

Takiej informacji dostarczyli sami pracownicy Google’a, którzy uczestniczyli w sesji AMA w serwisie Reddit. Z ich słów wynika, że Google nie wprowadzi tego rozwiązania wcześniej, niż przy okazji premiery kolejnej dużej aktualizacji Androida, która nastąpić ma dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. Pracownicy nie zdradzili czy podzielony ekran dostępny będzie tylko na tabletach z Androidem, czy pojawi się także na smartfonach.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.