Oculus Rift z nowymi wymaganiami

Według oficjalnych informacji związanych z minimalnymi wymaganiami technicznymi konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift jego potencjalni nabywcy muszą posiadać komputer z chociażby z 8 GB pamięci RAM, procesorem i5-4590 i kartą graficzną GTX 970. Niestety najnowsze wiadomości dokładają kolejny wymóg.

Developerskie wersje Oculus Rifta wymagały 2 portów USB. Wersja konsumencka będzie jednak bardziej wymagająca. W serwisie Reddit umieszczono zaktualizowaną wersję minimalnych wymagań gogli. Ta zakłada konieczność posiadania aż czterech portów USB – 3 x 3.0 i 1 x 2.0. Do czego miałyby się przydać dodatkowe porty?

Internauci spekulują, że trzeci port miałby odpowiadać za zasilanie dźwięku i przesyłanie informacji o pozycji głowy, natomiast czwarty miałby umożliwić podpięcie adaptera do bezprzewodowego kontrolera od Xbox One, który sprzedawany będzie w zestawie z Oculus Riftem.

0
Źródło: Kitguru.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.