Odwiedź Machu Picchu z kanapy

Do grona wspaniałych miejsc, które możemy już eksplorować prosto z zacisza własnego komputera dołączyło właśnie XV-wieczne miasto położone na wysokości 2090-2400 m n.p.m.

Nie każdego stać na podróż do Peru. Dzięki Google Street View mamy okazję obejrzeć niemal każdy kamień położony w słynnym mieście Machu Picchu oraz eksponaty zgromadzone w tamtejszym muzeum. Jeden z siedmiu cudów nowożytnego świata jest od teraz na wyciągnięcie ręki.

W ciągu kilku lat Google mocno rozwinęło usługę Street View. Fotografujący pracownicy Google’a wykorzystują w swych podróżach rowery trójkołowe, samochody, wózki, a nawet śnieżne skutery. W przypadku Machu Picchu w grę wchodził tylko jeden sposób transportu – własne nogi. Ważący 22kg plecak co 2,5 s wykonuje 15 zdjęć o rozdzielczości pięciu megapikseli. Te następnie składane są w panoramy, które podziwiać możemy za pośrednictwem internetowej przeglądarki.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.