PlayStation VR pomaga szkolić operatorów NASA

Gry wideo służą nie tylko rozrywce. Pomagają one także niskim kosztem przeprowadzić symulacje. Dzięki nowym możliwościom, które niesie z sobą wirtualna rzeczywistość

Robonauta to humanoidalny robot opracowany przez NASA, którego zadaniem jest przeprowadzanie niebezpiecznych operacji na stacji kosmicznej. Maszyną steruje się zdalnie, a każdy operator musi wcześniej przejść odpowiednie szkolenie z obsługi robota. W innej grawitacji przeprowadzenie nawet najprostszej czynności może być nie lada wysiłkiem. W tym celu operatorzy NASA uczą się obsługi maszyny z wykorzystaniem PlayStation VR. Dzięki współpracy z Sony udało się stworzyć demo techniczne, które przenosi operatora do wnętrza ISS. Ponieważ kontrolery PS Move imitują dość dobrze dłonie, a czas reakcji jest odpowiednio wydłużony, by imitować faktyczne opóźnienie w kosmosie operator może wiele nauczyć się podczas takiej symulacji, wykształcając przy tym właściwe instynkty.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.