Premiera HTC Vive jednak nie w tym roku

Według wcześniejszych zapowiedzi headset do wirtualnej rzeczywistości od Valve miał pojawić się w komercyjnej sprzedaży pod koniec tego roku. Niestety producent zdecydował się opóźnić datę premiery.

Jeśli liczyliście na zabawę w wirtualnej rzeczywistości w zbliżające się święta musimy Was rozczarować. Komercyjna wersja gogli HTC Vive została przesunięta na kwiecień przyszłego roku. Nie jest jasne, czy przyczyną opóźnienia są jakieś problemy techniczne, czy też raczej brak odpowiednich gier i programów, które mogłyby pomóc w sprzedaży urządzenia. W dalszym ciągu nie znamy też ostatecznej ceny urządzenia.

W każdym razie na styczniowych targach CES producent przedstawi drugą generację gogli, która jest już w rękach wybranych programistów. Na początku przyszłego roku developerzy, którzy nie zakupili jeszcze headsetu HTC będą mieli możliwość nadrobić zaległości, gdyż producent planuje udostępnić 7000 egzemplarzy.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.