Przejazd Uberem zamówisz w dowolnej aplikacji

Po udostępnieniu swojego API, serwis Uber wykonuje kolejny krok na przód. Programiści Ubera udostępnili właśnie bardzo prosty sposób, dzięki któremu twórcy innych aplikacji bez problemu zintegrują usługę Uber ze swoją produkcją.

Dzięki kilku linijkom kodu, wszyscy twórcy będą mogli dodać przycisk „Zamów przejazd Uberem” do swojej aplikacji. Jak na razie rozwiązanie to dostępne jest dla systemów iOS i Android – jak na razie Uber nie potwierdził, że ta sama funkcjonalność zostanie udostępniona dla mobilnego systemu Microsoftu, jednak wydaje nam się, że to tylko kwestia czasu.

Tak łatwy dostęp do zamawiania przejazdów Uberem na pewno sprawi, że usługa ta stanie się jeszcze bardziej popularna. O ile oczywiście „przycisk Ubera” pojawi się w popularnych aplikacjach i okaże się na tyle użyteczny, że użytkownicy zaczną z niego korzystać.

Podobny eksperyment od jakiegoś czasu prowadzi Lyft – konkurencyjna usługa dla Ubera. Na terenie Stanów Zjednoczonych przejazd z Lyft można zamawiać bezpośrednio z poziomu aplikacji Slack – jednej z najpopularniejszych produkcji w kategorii ‚produktywność’. Jeśli jej nie znacie, warto ją przetestować.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.