Samsung Galaxy S7 ze Snapdragonem 820

Samsung Galaxy S7 oficjalnie jeszcze nawet nie istnieje, choć termin jego premiery zbliża się wielkimi krokami. Ale mimo to znamy już pierwsze wyniki testów sprawdzających jego wydajność.

Oczywiście można się spodziewać, że podstawowym układem SoC, w jaki wyposażony będzie Galaxy S7, zostanie produkowany również przez Samsunga Exynos 8890. Tym bardziej, że wiele wskazuje na to, że będzie to udana i – jak pokazują pierwsze benchmarki – bardzo wydajna konstrukcja.

Mimo to pojawiły się też informacje o wersji Galaxy S7 wyposażonej w układ Snapdragon 820, prawdopodobnie specjalnie przeprojektowany pod kątem lepszego odprowadzania energii cieplnej (być może pojawią się rurki cieplne) i niższego poboru mocy. W chińskich mediach pojawiły się pierwsze informacje na temat wydajności takiej wersji S7 – w benchmarku GeekBench w teście wielordzeniowym osiągnęła ona imponujący wynik 5423 punktów (w trybie 1-rdzeniowym – 2456 punktów).

Prawdopodobnie w finalnej, produkcyjnej wersji Galaxy S7 ze Snapdragonem 820 wyniki będą jeszcze wyższe, m.in. dzięki podwyższonemu taktowaniu rdzeni.

Źródło: techgrapple.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.