Skandal na Game Awards 2015

Hideo Kojima, twórca serii gier Metal Gear Solid, rozstał się w przedziwnej atmosferze ze swoim dotychczasowym pracodawcą, a więc Konami. Teraz byli szefowie nie pozwolili mu odebrać nagrody za jego ostatnią grę.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain został uznany na imprezie Game Awards 2015 za najlepszą grę akcji. Jego twórca, Hideo Kojima, nie mógł jednak odebrać statuetki. Zabroniło mu Konami, a więc wydawca gry, które niedawno zakończyło współpracę z Kojimą.

W imieniu zdolnego dewelopera nagrodę odebrał Kiefer Sutherland, który podkłada głos głównemu bohaterowi gry. Geoff Keighley, wydawca Game Awards, potwierdził, że Kojima był zaproszony i zamierzał się pojawić, jednak prawnicy Konami do tego nie dopuścili.

Kojima zobowiązany jest do milczenia do końca bieżącego miesiąca. To oznacza, że nie możemy liczyć na jego komentarz dotyczący tego zajścia.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.