Smartfon, który umyjesz wodą z mydłem

Już dawno naukowcy dowiedli, że na naszych smartfonach znajduje się więcej bakterii niż na sedesie. Nawet jeśli dbamy o własną higienę, to rzadko kiedy myślimy o tym, by wyczyścić własny telefon.

Wodoodporne telefony nie są niczym nowym. Ale Japończycy znani z dbania o czystość postanowili stworzyć smartfon, który nie tylko będzie można bez problemu zanurzyć w ciepłej wodzie, ale także wyczyścić mydłem. Z dotykowego panelu Rafre Dino – bo tak nazwano owo urządzenie – będzie można korzystać nawet wtedy, gdy jego powierzchnia będzie mokra. Producent zrezygnował także z głośnika na rzecz technologii przewodnictwa kostnego.

A jak RafreDino prezentuje się pod kątem specyfikacji? Oprócz pięciocalowego ekranu HD znajdziemy tu 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia, łączność LTE, Bluetooth 4.1, baterię o pojemności 3000 mAh i aparat o rozdzielczości 13 MP. Całość działa pod kontrolą Androida 5.1. Pomimo dość przeciętnej specyfikacji smartfon nie będzie tani. W dniu premiery ma kosztować 465 dolarów. Na razie nie wiadomo czy możemy liczyć na jego debiut poza granicami Japonii.

0
Źródło: The Verge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.