Średnia prędkość Internetu w Polsce i na świecie

Firma Akamai przygotowała obszerny, 60-stronicowy raport ukazujący średnie prędkości Internetu w różnych krajach świata. Co ciekawe Polska w globalnym rankingu zajęła stosunkowo wysokie miejsce, choć do liderów tabeli jeszcze trochę brakuje.

Średnia prędkość połączenia internetowego na świecie w trzecim kwartale 2015 roku wyniosła 5,1 Mb/s. Jeśli wydaje się Wam to małą wartością zaznaczam, że jest to i tak o 14-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. W czołówce rankingu znajdziemy Koreę Południową (20,5 Mb/s) oraz kraje skandynawskie – Szwecję (17,4 Mb/s) i Norwegię (16,4 Mb/s). Z najbliższych nam państw najlepiej radzą sobie Łotwa i Czechy (14,5 Mb/s).

A jak wygląda średnia prędkość w Polsce? Według danych Akamai wynosi ona 10,6 Mb/s, co daje nam 29 miejsce w rankingu globalnym. W stosunku do roku poprzedniego udało się podkręcić prędkość połączenia aż o 23%. Oby ten trend był w dalszym ciągu kontynuowany, to może w następnym zestawieniu wysuniemy się na prowadzenie chociażby na kontynencie Europejskim. Pełen raport jest dostępny pod TYM linkiem.

0
Źródło: Techspot.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.