Sztuczna inteligencja Microsoftu debiutuje jako pogodynka

Xiaoice, jeden z prototypów sztucznej inteligencji Microsoftu, znany również jako Mały Bing zadebiutował jako pogodynka w chińskiej telewizji.

Xiaoice to oprogramowanie Microsoftu, które potrafi posługiwać się technologiami Smart Cloud i Big Data – pobierane stamtąd dane interpretowane są przez maszynę i wykorzystywane w zależności od sytuacji.

Programiści Microsoftu zadbali również o to, aby „Mały Bing” komunikował się w bardzo ludzki sposób – w testach sprawdzających „naturalność” w posługiwaniu się językiem Xiaoice uzyskał wynik 4,32/5 – wynik statystycznego człowieka to 4,76.

Występ w chińskiej telewizji to oczywiście PR-owy popis, jednak Xiaoice działa również jako osobisty asystent w aplikacjach Line i WeChat oraz w chińskiej sieci społecznościowej Weibo.

Microsoft wierzy, że już niedługo podobne rozwiązania zagoszczą na stałe w naszych telefonach i komputerach. Dzięki temu każdy użytkownik usług Microsoftu otrzyma dostęp do wszystkowiedzącego asystenta, który nigdy nie śpi i istnieje tylko po to, żeby nam pomagać. Brzmi to jak wspaniała perspektywa.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.