The Climb: Niebezpieczna wspinaczka w wirtualnej rzeczywistości

Crytek zabrał już posiadaczy Oculus Riftów na wyspę dinozaurów, jednak było to tylko parominutowe demo technologiczne. Tym razem studio przygotowuje pełnoprawną produkcję.

The Climb pozwoli graczom doświadczyć samotnej wspinaczki bez asekuracji w otoczeniu różnorodnych, realistycznych scenerii z całego świata. Gra ukaże się na Oculus Rifta i będzie wspierać zarówno kontroler Xbox One, jak również Oculus Touch.

Gry od zawsze dawały nam sposobność przeżywania rzeczy niemożliwych. Technologie wirtualnej rzeczywistości, jak choćby Rift, dostarczają nam tych wrażeń z niespotykaną dotąd intensywnością. The Climb pozwala graczom na wypróbowanie jednego z najniebezpieczniejszych sportów na świecie z całym spektrum emocji jemu towarzyszących – zawisną oni kilka tysięcy metrów nad powierzchnią ziemi, bez żadnych zabezpieczeń, ufając jedynie ryzykownym chwytom – mówi Cevat Yerli, założyciel, prezydent i prezes Cryteka.

Powyżej możecie obejrzeć pierwszy zwiastun tej produkcji. Niestety twórcy nie zdradzili jeszcze daty premiery gry.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.