To już koniec Firefox OS

Mozilla pierwotnie zakładała, że ich nowy system operacyjny podbije rynek niskobudżetowych smartfonów. Niestety konkurencja w międzyczasie też zaczęła oferować coraz tańsze urządzenia mobilne na znanym i sprawdzonym Androidzie, więc Firefox OS nie zdążył się nawet dobrze rozpędzić.

Mimo to raczej nikt nie spodziewał się, że Mozilla tak szybko z niego zrezygnuje – od premiery systemu minęły niecałe trzy lata. Producent przyznał, że ostatecznym powodem zakończenia sprzedaży smartfonów z Firefox OS był brak możliwości zapewnienia użytkownikom jak najlepszych doświadczeń. Nie trudno też zauważyć, że Mozilla obrała sobie zbyt ambitny cel – szumnie zapowiedziany smartfon za 25 dolarów dla mieszkańców Indii i Indonezji ostatecznie w ogóle nie trafił na rynek.

Nie oznacza to jednak, że Mozilla całkowicie porzuci prace nad oprogramowaniem. Firefox OS jest przecież obecny w telewizorach Panasonica, a w związku z rosnącym trendem ubieralnych gadżetów firma widzi przyszłość swojego systemu właśnie w takich dodatkowych urządzeniach przenośnych.

0
Źródło: Techspot.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.