Wczoraj opuścił Konami, dziś założył wlasne studio

Burzliwe rozstanie Hideo Kojimy i Konami może mieć pozytywny skutek - przynajmniej dla graczy. Kojima w końcu nie będzie ograniczany i będzie mógł do woli realizować swoje projekty. Na pierwsze ogłoszenie nie musieliśmy długo czekać.

Ojciec serii Metal Gear Solid 15 grudnia br. po 29 latach pracy odszedł z Konami. Dziś poinformował jednak cały świat, że wystartował z własnym studiem – Kojima Productions -, które tym razem będzie funkcjonowało niezależnie od nikogo. Nowa ekipa będzie koncentrowała się na dostarczaniu „produktów, które przesuną granice innowacji i rozbudzą ciekawość graczy na całym świecie”.

Pierwszy tytuł już powstaje, jednak owiany jest całkowitą tajemnicą. Wiadomo jedynie, że będzie to nowa marka, której platformą docelową zostanie wyłącznie PS4. Kojima już wcześniej współpracował z Sony i najwyraźniej obie strony mocno skorzystają na umowie na wyłączność. Producent zaznacza, że Sony zostaje jedynie wydawcą – nie będzie ingerować w prace całego zespołu.

0
Źródło: AGB
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.