WhatsApp cenzuruje linki prowadzące do konkurencji…

Wygląda na to, że twórcy komunikatora WhatsApp czują oddech konkurencji na karku i postanowili nieco pomieszać jej szyki. W WhatsApp w wersji dla systemu Android przestały działać niektóre hiperłącza...

Jeśli nie wierzycie – sprawdźcie sami. Jedyne, czego potrzebujecie to telefonu z Androidem i zainstalowaną aplikacją WhatsApp. Następnie wybierzcie losowego znajomego i spróbujcie wysłać mu jeden z poniższych linków:

Oba prowadzą do nowego komunikatora, który dostępny jest zarówno w wersjach mobilnych (iOS, Android, Windows Phone), jak i w wersji desktopowej (Windows, Mac, Linux). Dodatkowo Telegram jest w pełni bezpłatny i oferuje szyfrowanie rozmów, a więc może okazać się poważnym konkurentem dla WhatsApp. A to na pewno nie podoba się Facebookowi, który za WhatsAppa w zeszłym roku zapłacił 19 miliardów dolarów. Zresztą metoda „blokujmy linki do konkurencji” zdaje się zdobywać na popularności, jeśli chodzi o strategie Facebooka – przypomnijmy, że ostatnio tak samo został potraktowany serwis Tsu.co, do którego linków nie udostępnicie na Facebooku.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.