Znamy cenę Nokia OZO: kamery do VR

Wcześniej w tym roku Nokia, oprócz swojego tabletu i zapowiedzi telefonu pokazała jeszcze jedną rzecz: kamerę OZO stworzoną z myślą o wirtualnej rzeczywistości. W końcu dowiedzieliśmy się ile trzeba będzie za nią zapłacić.

60 tysięcy dolarów, czyli 241 700 PLN to całkiem niemało, jednak Nokia projektowała swoją kamerę VR z myślą o profesjonalistach, którzy będą w stanie tyle zapłacić za urządzenie najwyższej klasy, które pozwoli im na tworzenie komercyjnych treści do VR. Oczywiście jak na razie nie znamy pełnych możliwości tego urządzenia, jednak zapowiada się ono całkiem obiecująco.

Jeśli spodziewacie się, że Nokia wraz ze swoją kamerą VR zaprezentuje też własne gogle do wirtualnej rzeczywistości, to niestety musimy Was rozczarować. Fiński producent oficjalnie zaprzeczył tego typu spekulacjom i skupi się na bardziej „przyziemnych” dodatkach do OZO, takich jak na przykład dodatkowa bateria z wbudowanym dyskiem SSD o pojemności 500GB.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.