31 000 zł: tyle kosztowały 17-latka mikrotransakcje w FIFA 16

Ładne "mikro"...

Grudniowy wyciąg z karty kredytowej przyprawił Kanadyjczyka o szok. Mikrotransakcje w grze „zjadły” z karty 7600 dolarów, czyli około 31 tysięcy złotych. Syn, mimo tego, że przyznał się, że wykorzystał podarunek od ojca w sposób niezgodny z jego życzeniem, również nie mógł uwierzyć, że mikropłatności wyniosły aż tak kolosalną sumę.

Nastolatek tłumaczył, że sądził, iż płaci wciąż jedną i tą samą, jednorazową opłatę za grę. Trudno jednak wierzyć jego słowom, gdyż każda mikropłatność wymaga osobnego potwierdzenia i 17-latek doskonale powinien o tym wiedzieć. Perkins szybko skontaktował się z bankiem, jednak tam powiedziano mu, że nic już się nie da zrobić – chyba, że chciałby oskarżyć swojego syna o oszustwo. Microsoft także odmówił pomocy w tej sprawie. Jego stanowisko jest jasne – konsola posiada usługi zapobiegające dokonywaniu nieautoryzowanych przez właściciela karty płatności i rodzice, którzy udostępniają karty kredytowe swoim dzieciom powinni z nich korzystać.

Reakcja ojca była bolesna dla nastoletniego gracza, lecz zrozumiała – „W moim domu już nigdy nie stanie żaden Xbox ani jakakolwiek inna platforma do grania”.