334 lata więzienia za internetowy phishing

W 2010 roku Albert Gonzales został skazany na 20 lat więzienia za największą w historii kradzież kart płatniczych. Wyrok już wtedy wydawał się wysoki, ale jest on niczym w porównaniu do wyroku tureckiego sądownictwa.

26-letni Onur Kopack początkowo został skazany na 199 lat więzienia za tworzenie fałszywych stron wyłudzających od niczego nie świadomych klientów dostęp do ich kont bankowych. Przeciwko niemu złożono 43 pozwy od poszkodowanych osób, jednak wkrótce liczba ta zwiększyła się o kolejne 11 osób. Nie wiadomo na jaką kwotę w sumie zdążył wyłudzić haker, ale musiała być ona spora, skoro ostatecznie mężczyzna otrzymał wyrok 334 lat.

To zdecydowanie najsurowszy wymiar kary w historii cyberprzestępczości. Kopack nie zamierza się jednak od niego odwoływać: „Nie wiem jaki cel osiąga się poprzez nakładanie tak astronomicznie długiej kary pozbawienia wolności. Nie zasłużyłem na taki wyrok, ale nie będę się od niego odwoływał ponieważ uważam, że nie miałbym szans na wygranie na podstawie obowiązujących przepisów prawa”.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.