Alienware przedstawia desktopa przygotowanego pod Oculus Rifta

Jeśli oswoiliście się już z ceną Oculus Rifta i przymierzacie się do kupna urządzenia, kolejnym krokiem w podróży do świata wirtualnej rzeczywistości jest zakup odpowiedniego peceta, który sprosta wymaganiom tej technologii.

Oczywiście najtańszą możliwością jest zakup komponentów do starego peceta, ale jeśli potrzebujecie zupełnie nowej maszyny, a nie chcecie bawić się w składanie, Alienware przygotował własną propozycję.

Alienware X51 to pecet, który spełnia wymagania Oculus Rifta. W jego wnętrzu znajdziecie procesor Intel Core i5-6400, 8 GB RAM-u i kartę graficzną Nvidia GeForce GTX970. Za taki sprzęt zapłacimy 1200 dolarów, jeśli jednak zdecydujemy się zakupić w komplecie Oculus Rifta koszt zestawu wyniesie 1600 dolarów. Gdybyśmy chcieli kupić Oculus Rifta osobno zapłacilibyśmy o 200 dolarów więcej. Mimo to jednak zestaw nie jest tani. W przeliczeniu na złotówki „Oculus Ready” PC z goglami wyniesie nas około 6400 zł.

0
Źródło: PCworld.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.