Apple zatrudnia eksperta od VR

Wszyscy najbardziej znaczący producenci poczynili już stosowne kroki, by mieć swój udział w rewolucji VR. Wszyscy - oprócz Apple. Nie oznacza to jednak, że firma Tima Cooka zamierza przespać ten trend - raczej szykuje się po cichu do ofensywy.

Profesor Doug Bowman jest jednym z czołowych, amerykańskich ekspertów do spraw zarówno rzeczywistości wirtualnej jak i rozszerzonej. Jego specjalizacją jest tworzenie trójwymiarowych interfejsów użytkownika. Przez ostanie pięć lat pełnił funkcję dyrektora centrum interakcji pomiędzy człowiekiem, a komputerem w Virginia Tech. Według Financial Times profesor został niedawno zatrudniony przez Apple.

To kolejny znak sugerujący, że firma z Cupertino pracuje nad własną technologią VR. Świadczą o tym liczne patenty i przejęcia takich startupów jak Emotient (firma pracująca nad technologią rozpoznawania twarzy i emocji), Faceshift (firma odpowiedzialna za motion capture w najnowszych Gwiezdnych Wojnach) i Metaio (przedsiębiorstwo specjalizujące się w aplikacjach AR). W ubiegłym roku Apple zatrudnił także inżyniera pracującego wcześniej nad HoloLens. Z pewnością Apple interesuje się tą tematyką nie mniej niż pozostali producenci i być może tylko czeka na stosowny moment, by wejść na rynek z własnymi rozwiązaniami.

Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.