CES 2016: LG pochwali się swoim pierwszym telewizorem 8K

W rzadko którym domu możemy zobaczyć dziś telewizor o rozdzielczości 4K. Dalej brakuje materiałów, które pozwoliłyby w pełni cieszyć się jakością takiego wyświetlacza. Producenci nie zrażają się jednak i wprowadzają stopniowo na rynek ekrany o rozdzielczości 8K.

Kolejnym po Sharpie producentem telewizorów, który wprowadzi do swojej oferty model z rozdzielczością 8K będzie LG. Swojego 98-calowego potwora zaprezentuje na tegorocznych targach CES. Niestety do tego czasu o modelu UH9800 nie wiadomo nic prócz tego, że – podobnie jak pozostałe modele o niższych rozdzielczościach, które zadebiutują w tym roku – będzie wyposażony w system webOS 3.0.

Największe emocje może budzić cena. Ta z pewnością nie będzie niska. 85-calowy telewizor 8K Sharpa kosztuje 130 tys. dolarów, więc przypuszczalnie nowy model LG będzie znacznie droższy.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.