Co szósty deweloper pracuje nad grą VR!

Czy Oculus Rift, Playstation VR, HTC Vive i OSVR odmienią na zawsze branżę gier wideo? Nikt tego jeszcze nie wie, jednak niektórzy twórcy gier postanowili zaryzykować i już teraz postawić na VR.

Organizatorzy konferencji Game Developers Conference postanowili przepytać na tę okoliczność 2000 deweloperów. Wyniki ankiety są następujące: 16% deweloperów już teraz pracuje nad grami, które wspierać będą środowisko wirtualnej rzeczywistości.

W roku 2014 zaledwie 7% ankietowanych deweloperów potwierdziło, że ich produkcje będą „VR-kompatybilne”, tak więc wzrost zainteresowania w tym roku wynosił ponad 100%. To oczywiście tylko procentowe statystyki – 16% z 2000 daje nam liczbę 320. Biorąc pod uwagę, że premiery Oculusa, HTC Vive i Playstation VR jeszcze się nie odbyły, 320 deweloperów pracujących nad stworzeniem gier kompatybilnych z wirtualną rzeczywistością można określić jako „solidny start” dla tej technologii, jednak na chwilę obecną ciężko mówić tutaj o jakiejkolwiek rewolucji. Przynajmniej na razie.

0
Źródło: gamesradar
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.