Coolpad Note 3 Lite: 5 cali i 3 GB RAM za 103 dolary

Do tego wbudowany czytnik linii papilarnych na tylnej ściance.

Reklama

Kolejnym przykładem chińskiego smartfona, który oferuje niezwykle dużo za niezwykle mało, jest debiutujący na indyjskim rynku Coolpad Note 3 Lite. Urządzenie wyposażono w 5-calowy ekran o rozdzielczości HD (720×1280 pikseli), a jego serce stanowi układ składający się z 4-rdzeniowego procesora MediaTek MT6735 i grafiki ARM Mali-T720. W tym kontekście dodanie 3 GB pamięci RAM wydaje się decyzją trochę na wyrost, ale niewątpliwie świetnie się to prezentuje pod względem marketingowym. Duży smartfon, dużo pamięci RAM – toż to niemal premium…

Kolejnym takim „wyznacznikiem premium” jest czytnik linii papilarnych umieszczony na tylnej ściance. Oprócz tego wymienić warto 16 GB pamięci do przechowywania danych (plus slot Micro SD do 64 GB), dwa sloty na karty SIM i akumulator o pojemności 2500 mAh. Całość uzupełniają dwa moduły aparatów cyfrowych: 13 mln pikseli na tylnej ściance i 5 mln z przodu.

Pracujący pod kontrolą Androida 5.1 smartfon oficjalnie wejdzie do sprzedaży 28 stycznia, sprzedawany wyłącznie poprzez indyjski oddział firmy Amazon. Jego cena to w przeliczeniu zaledwie około 103 dolary – skusilibyście się?