Cortana będzie pilnować twojego kalendarza

Pamiętacie to spotkanie, o którym zapomnieliście w zeszłym tygodniu, przez co wasz szef nie był zadowolony? Już niedługo takie wpadki będą niemożliwe. Wszystko za sprawą nowych funkcji asystenta Microsoftu - Cortany.

W najnowszej wersji Windows 10, dostępnej dla wszystkich członków programu Windows Insider, Cortana zyskała nową funkcję. Komputerowy asystent Microsoftu nauczył się bowiem skanować wasze maile w poszukiwaniu dat spotkań i składanych przez was obietnic.

Dzięki nowej funkcjonalności Cortana potrafi bardzo sprawnie zarządzać naszym kalendarzem oraz, co wydaje się bardzo miłym aspektem – jeśli ktoś zaproponuje nam spotkanie po naszych normalnych godzinach pracy, Cortana zwróci na to uwagę i spyta się, czy nie wolimy przełożyć spotkania na bardziej odpowiadający nam termin.

Wszystkie dane przechwycone przez Cortanę zapisywane są lokalnie, chyba że zechcemy otrzymywać powiadomienia na naszym telefonie – wtedy rzecz jasna, część naszych danych musi zostać przesłana na serwery Microsoftu.

Oczywiście, jak na razie możemy pisać o tym tylko i wyłącznie w ramach ciekawostki – w polskiej wersji Windows 10, Cortana wciąż pozostaje niedostępna.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.