Denuvo zniszczy piractwo?

Denuvo to zaawansowany mechanizm zabezpieczeń systemów DRM wbudowanych m.in. w platformę Steam i Origin, który działa od 2014 roku. Producent nie zdradził na jakiej zasadzie działa technologia, ale najważniejsze, że jest diabelnie skuteczna.

Twórcy oprogramowania sami przyznają, że nie ma takiego zabezpieczenia, którego nie dałoby się złamać, ale póki co Denuvo radzi sobie wyjątkowo dobrze. W grudniu 2014 roku crackerzy po miesiącu od premiery gry złamali zabezpieczenia Dragon’s Age: Inkwizycji, jednak twórcy szybko załatali swój system i kolejna wersja Denuvo stawiała hakerom o wiele większy opór. Rozpracowanie kolejnej gry – Lords of the Fallen – zajęło rekordowe 272 dni. Wydana pierwszego grudnia gra Just Cause 3 do tej pory nie została złamana – 6 stycznia br. crackerska grupa 3DM przyznała, że Denuvo staje się coraz trudniejszy do obejścia i jeśli trend ten będzie kontynuowany, w ciągu najbliższych dwóch lat nie będzie już pirackich gier.

Wydawcy także przekonują się już do tej technologii. Kolejne, nowe gry wysokobudżetowe – Far Cry: Primal, Rise of the Tomb Raider i Hitman – zostaną także objęte systemem szyfrującym Denuvo.

0
Źródło: DSOgaming.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.