Dron szmuglował kontrabandę do więzienia…

Nie tylko Amazon i dostawcy pizzy wpadli na pomysł, by wykorzystać drony do transportu swoich towarów. 25-letni Thaddeus Shortz dostarczał dronami kontrabandę do amerykańskiego więzienia o zaostrzonym rygorze.

To miała być prawdziwa „żyła złota”. Thaddeus Shortz, gdy tylko wyszedł z więzienia Western Correctional Institution w stanie Maryland w kwietniu ubiegłego roku postanowił wykorzystać swoje dawne znajomości. Używając drona przemycił kilkukrotnie na teren zakładu karnego o zaostrzonym rygorze pornografię, telefony komórkowe, narkotyki i tytoń. Mężczyzna został zatrzymany 25 sierpnia 2015 roku w ciężarówce niedaleko więzienia, gdzie planował kolejną dostawę kontrabandy o wartości 35 tysięcy dolarów. Shortz został skazany na 51 lat więzienia.

Nie jest to pierwszy przypadek wykorzystania dronów do przemytu. W listopadzie strażnicy więzienia w Manchesterze odkryli drona wyładowanego telefonami komórkowymi, kartami SIM i narkotykami. O podobnych historiach można już przeczytać w różnych zakątkach świata.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.