Elon Musk jest przekonany, że Apple pracuje nad samochodem

Wywiadzie dla BBC, Elon Musk stwierdził, że jest przekonany, że Apple pracuje nad elektrycznym samochodem, który ma być konkurentem dla Tesli. Jego zdaniem "to tajemnica poliszynela" i "to przecież oczywiste".

Ciężko ukryć coś, do stworzenia czego najmujesz ponad tysiąc inżynierów — twierdzi Elon Musk w wywiadzie dla BBC. Plotki na temat wejścia Apple’a na rynek motoryzacyjny krążą już od ponad roku po tym, jak wyszło na jaw, że firma Tima Cooka podkupuje pracujących dla Tesli inżynierów. Szef firmy, Elon Musk, stwierdził, że Apple przejmuje „cmentarzysko Tesli”, a więc osoby, które zostały z firmy zwolnione.

Musk wydaje się lekceważyć plany Apple’a i widzi jego plany jako duże szanse dla Tesli. –

Nadal będziemy chcieli tworzyć najlepsze elektryczne pojazdy i to będzie naszym celem, tak jak pomaganie innym firmom by tworzyli własne samochody elektryczne — twierdzi Elon Musk.

Tesla skupia się na rynku samochodów luksusowych i na chwilę obecną przynosi straty. Losy firmy ma polepszyć relatywnie niedrogi samochód Tesla Model 3, który ma wejść do produkcji w przyszłym roku.

Apple nie potwierdza prac nad własnym samochodem elektrycznym.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.