Filmy 4K Ultra HD na Blu-Ray nie będą drogie

Znamy ceny.

Amazon uruchomił już przedsprzedaż pierwszego filmu 4K Ultra HD Blu-Ray. Za „Marsjanina”, który swoją premierę miał w ostatnim kwartale zeszłego roku trzeba zapłacić 29 dolarów (około 120 zł). Film zostanie wysłany do klientów 1 marca. Cena ta nie wydaje się wysoka, jak na nowy standard, który oferuje nie tylko wyższą rozdzielczość, ale także wsparcie funkcji HDR oferującej lepszy kontrast i nasycenie kolorów. Dla porównania tradycyjne filmy Blu-Ray kosztują w USA 19 dolarów. Za gorące nowości w Empiku płacimy około 70-90 zł.

Oprócz „Marsjanina” Amazon uruchomił przedsprzedaż także takich filmów jak „Kingsman: The Secret Service”, „Exodus”, „X-Men: Day of Future Past”, „Fantastyczna Czwórka”, „Hitman: Agent 47”, „Więzień Labiryntu”, „Wild”. W marcu w sklepach powinniśmy też zobaczyć: „Sicario”, „The Last Witch Hunter”, „Grę Endera” i „Niezniszczalnych 3”.

W późniejszym terminie do sprzedaży trafią też filmy Warner Bros. i Sony: „Man of Steel”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, „San Andreas”, „The Amazing Spider-Man 2”, „Salt”, „Hancock”, „Chappie”, „Pineapple Express”,”Smerfy 2″