Fujifilm X-E2S: szybszy autofokus i lepsza ergonomia

X-E2S to następca modelu Fujifilm X-E2, na tyle drobna, że producent nie zdecydował się nawet na poważną zmianę nazwy czy numeracji. A jednak warto o nim napisać.

Zmiany nie są duże, ale ważne, ponieważ w nowym X-E2S zastosowano znacznie lepszy, szybszy układ ustawiania ostrości, podobny do tego z modelu X-T10. Dodaje on tryby wybierania strefowego i śledzenia poruszających się obiektów, wykorzystująć 77-punktowy podział kadru. Jak twierdzi Fujifilm, w przypadku punktowego pomiaru ostrości czas reakcji na naciśnięcie spustu migawki zmalał z 0.08 s w X-E2 do 0,06 s w X-E2S.

Ważną zmianą jest także dodanie opcji cichej, elektronicznej migawki, co pozwala przy okazji rejestrować zdjęcia przy czasach rzędu nawet 1/32000 sekundy. Powiększona też została maksymalna czułość ISO (do 51 2oo), zmieniono kształt uchwytu i interfejs menu.

A co się nie zmieniło? Przede wszystkim matryca – nadal jest to sensor X-Trans CMOS o rozdzielczości 16,3 mln pikseli. Bez zmian pozostały także wizjer elektroniczny i tylny wyświetlacz.

Cena nowego aparatu to 699 dolarów (999 dolarów w zestawie z zoomem 18-55 mm f/2,8-4).

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.