Grupowe wideorozmowy na mobilnym Skypie

6 lat temu Skype wylądował na mobilnych urządzeniach. Od tamtej pory mogliśmy prowadzić wideorozmowy przez smartfony i tablety wyłącznie z jednym rozmówcą. Wkrótce jednak się to zmieni.

Wczoraj Skype obchodził swoje dziesiąte urodziny. Aż trudno uwierzyć, że od czasu pierwszej, darmowej wideorozmowy z użyciem tego komunikatora minęła cała dekada. Z tej okazji twórcy pochwalili się ciekawą infografiką upamiętniającą dwa tryliony minut spędzonych na wideorozmowach. Skype posłużył wielu osobom nie tylko do prowadzenia zwykłych konwersacji – stał się też narzędziem edukacyjnym pomocnym w nauce języków obcych czy graniu na instrumentach.

Grupowymi wideorozmowami nie mogliśmy się długo cieszyć na urządzeniach mobilnych ale w końcu funkcja ta została dodana. Użytkownicy stopniowo będą uzyskiwać do niej dostęp. Opcja pojawi się na wszystkich mobilnych systemach operacyjnych.

0
Źródło: Skype
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.