GyroGlove – rękawica zapobiegająca drżeniu rąk

Dwa lata temu Faii Ong studiujący medycynę w Londynie, został oddelegowany do opieki nad 103-letnią pacjentką cierpiącą na chorobę Parkinsona. Obserwując drżenie rąk kobiety, które uniemożliwiało jej samodzielne jedzenie posiłków postanowił stworzyć urządzenie, które rozwiąże ten problem.

Ponad rok temu Google zainwestował w startup, który wynalazł łyżki wyposażone w system wibracji mający amortyzować drżenie rąk chorych na Parkinsona. Faii Ong poszedł jednak o krok dalej i opracował prototyp rękawiczki, który przysłuży się chorym nie tylko podczas jedzenia.

Poszukiwanie odpowiedniego rozwiązania zajęło studentowi dwa lata. Po testowaniu elastycznych bandaży, ciężarków, układów hydraulicznych i zaawansowanej robotyki wpadł na prostsze rozwiązanie. W swojej rękawiczce zastosował żyroskop mechaniczny, który stawia proporcjonalny opór dłoni pacjenta tłumiąc tym samym jej drżenie. Wczesny prototyp opracowany wraz z kolegami z Imperial College London był w stanie zmniejszyć drżenie rąk aż o 90%.

Zespół planuje wdrożyć rękawiczkę do sprzedaży komercyjnej w drugiej połowie tego roku w cenie 400-600 funtów brytyjskicb (2320 – 3480 zł).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.