Hologramy w smartfonie? Samsung ma na to patent

Samsung trzy lata temu wprowadził na rynek smartfon z projektorem, ale przeszedł on bez większego echa. Tym razem koreański producent pracuje jednak nad o wiele ciekawszym rozwiązaniem.

W sieci opublikowano wniosek patentowy Samsunga z czerwca ubiegłego roku, w którym mowa jest o bardzo niezwykłym smartfonie. Urządzenie może być rozkładane w taki sposób jak książka – wówczas wewnętrzna część smartfona tworzy jeden wielki, kwadratowy ekran. Wiemy, że producent od jakiegoś czasu pracuje nad elastycznymi wyświetlaczami, więc takie rozwiązanie z pewnością jest rozważane.

Nie to jednak jest najciekawsze. Oprócz projektora, który byłby wbudowany w smartfon (podobnie jak w Samsungu Beam), wniosek patentowy mówi o możliwości wyświetlania małego stereoskopowego obrazu 3D w powietrzu przy użyciu interferencji światła. Niestety producent nie precyzuje do jakich celów moglibyśmy wykorzystywać taką technologię. Obstawiałabym, że raczej chodzi tu o możliwość prezentacji nowej formy powiadomień lub ikon, a nie o bardziej zaawansowane hologramy do jakich przyzwyczaiło nas kino science-fiction.

0
Źródło: Patentlymobile.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.