HoloLens pojawią się tylko w wersji bezprzewodowej

Podczas prezentacji swoich gogli do rozszerzonej rzeczywistości Microsoft zdradził kilka nowych informacji.

Pierwszą istotną kwestią jest fakt, że w sprzedaży pojawi się wyłącznie bezprzewodowa wersja urządzenia. Jeśli obawialiście się, że gogle będą działały tyle co niedoszłe Google Glass mamy dobrą wiadomość. Według Microsoftu HoloLens powinny wytrzymać 5,5 godziny pracy, choć przy bardziej wymagających aplikacjach czas pracy urządzenia może się skrócić do 2,5 godziny.

Po drugie powinniśmy oswoić się z myślą, że ekran w HoloLensach nie będzie duży – efekt przypominać ma oglądanie 15-calowego ekranu z odległości 60 cm. Ograniczenie rozmiarów ekranu ma wydłużyć czas pracy baterii, ale Microsoft będzie pracował nad tym, by w niedalekiej przyszłości przygotować też rozwiązanie dla osób szukających większej immersji.

Kolejną ciekawostką jest możliwość podpięcia do HoloLensów wszelkiej maści urządzeń obsługujących Bluetooth czy WiFi – także kilku gogli. W ten sposób czy to lokalnie czy online będziemy mogli wykorzystać gogle do kooperacyjnych działań.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.