HTC zastanawia się nad stworzeniem oddzielnej spółki dla Vive

Na początku tego tygodnia, Cher Wang, szefowa HTC stwierdziła, że wirtualna rzeczywistość jest ważniejszą technologią, niż smartfony. Wang może być przekonana o słuszności tej tezy na tyle, że już wkrótce HTC stworzy oddzielną spółkę, która zajmować się będzie technologiami VR.

Taki przynajmniej plan „przeciekł” do redakcji tajwańskiego dziennika Commercial Times. Według niego HTC rozważa przekształcenie sekcji, która obecnie zajmuje się technologiami VR i tworzeniem HTC Vive w oddzielny podmiot gospodarczy.

Czy to prawda?

Nikt tego nie wie, jednak tajwańska giełda zareagowała na te pogłoski błyskawicznie – wartość akcji firmy HTC wzrosły o 5,3% zaraz po opublikowaniu tej informacji przez Commercial Times. Cóż, sytuacja finansowa HTC nie należy do najbardziej pozytywnych, więc może taki ruch nie tylko okazałby się słuszną decyzją, ale i jedyną, którą można podjąć.

0
Źródło: vrhunters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.