Jak korzystać z Netflixa w sieci komórkowej i nie zbankrutować?

Internet huczy po informacji o premierze Netfliksa w wielu nowych krajach, w tym w Polsce. Kolejne miliony widzów będą mogły obejrzeć wyprodukowane przez Netflix seriale, takie jak "Orange is the New Black" czy "Narcos". Ale skoro nie może on trzymać treści w trybie offline, to jak sobie z tym poradzić będąc poza zasięgiem Wi-Fi?

Netflix to serwis z filmami i serialami online, z którego można korzystać dzięki comiesięcznej opłacie (cena zaczyna się od ok. 35 zł). Można je oglądać na wielu urządzeniach: Smart TV, tabletach, konsolach gier i telefonach mobilnych. Warto pamiętać, że oglądając Netflix w telefonie możemy wyraźnie nadwerężyć nasz pakiet internetowy. Transfer jednej godziny filmu na Netfliksie może kosztować 250 MB. 4 godziny to już koszt 1GB danych.

Istnieje jednak rozwiązanie problemu – aplikacja Opera Max. Opera Max to darmowa aplikacja na Androida, która jako pierwsza na świecie pozwala zaoszczędzić dane potrzebne do przesłania muzyki i wideo. W przypadku Netfliksa te oszczędności wynoszą nawet 60% przesyłu danych. To oznacza, że możesz oglądać dwa razy więcej filmów przy użyciu takiej samej ilości danych.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.