Laptop projektowany z myślą o uczniach

Acer wspólnie z Microsoftem przeprowadził badania, które miały mu pomóc zrozumieć czego od komputera osobistego oczekują uczniowie i nauczyciele. Najważniejszym czynnikiem były, jak się okazuje, czas pracy na akumulatorze, wytrzymałość i sprawna łączność sieciowa. Interpretacją tego badania i wyciągnięciem z niego wniosków jest laptop TravelMate B117 z chmurową platformą Acer TeachSmart dla nauczycieli, wykorzystującą chmurę Microsoftu i OneNote’a.
Laptop projektowany z myślą o uczniach

Komputer posiada LED-ową diodę na zewnątrz klapy, która może świecić w czterech różnych kolorach i być wykorzystywana do komunikacji z nauczycielem, na przykład informując go o postępach w pisani pracy klasowej. Komputer posiada 11,6-calowy wyświetlacz, a za jego wydajność odpowiadają procesory Pentium lub Celeron. Posiadają 4 GB pamięci operacyjnej DDR3, dyski twarde HDD lub eMMC, dwa mikrofony, kamerę internetową HD z HDR i gładzik Precision Touchpad.

Komputery posiadają kartę sieciową 2×2 MIMO zgodną ze standardem 802.11ac. Całość uzupełniają złącze USB 3.0, dwa złącza 2.0 i jedno HDMI z obsługą HDCP.

Cena i data premiery nie są znane.

Więcej:Aceredukacja