Microsoft kończy wsparcie dla Windows 8

System operacyjny Windows 8 od dziś nie będzie już serwisowany przez Microsoft. Nie będą do niego wydawane nowe funkcje i ulepszenia, nie będą też usuwane usterki, w tym te związane z zabezpieczeniami.

Windows 8 nie będzie miał przedłużonego okresu wsparcia. Microsoft, wedle umowy licencyjnej, z dniem dzisiejszym nie będzie już publikował żadnych aktualizacji. A to oznacza, że użytkownicy tego systemu operacyjnego z biegiem czasu będą narażeni na coraz więcej awarii i problemów.

Na szczęście wszyscy użytkownicy Windows 8 mogą dokonać darmowej aktualizacji do systemu Windows 8.1, który nadal jest wspierany. Co więcej, również za darmo, po przejściu na 8.1 mogą następnie zainstalować Windows 10, a więc najnowszy system operacyjny Microsoftu.

Jakąkolwiek decyzję podejmiecie, czy to będzie aktualizacja do Windows 8.1, Windows 10, pozostanie na nieaktualizowanej już platformie lub też wymiana całego komputera na nowy, termin podjęcia decyzji upływa właśnie dzisiejszego dnia.

Windows 8 aktualnie kontroluje trzy procent rynku systemów operacyjnych.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.