Netflix: wkrótce nie ominiesz blokad regionalnych

Chociaż Netflix jest już obecny w 190 krajach świata, nie znaczy to, że z każdego miejsca na Ziemi otrzymamy taką samą ofertę serwisu. W większości państw użytkownicy płacą tyle samo, co mieszkańcy USA, a mają dostęp do bardzo okrojonej liczby materiałów. Nic dziwnego, że co sprytniejsi użytkownicy używali do tej pory m.in serwerów proxy, by oszukać blokady regionalne.

Do tej pory Netflix przymykał oko na takie działania. Szefostwo firmy zapowiedziało jednak, że wdrażana jest aktualnie technologia, która zwiększy dokładność wykrywania proxy i użytkowników oszukujących w inny sposób opisane blokady. Netflix nie zamierza banować takich użytkowników, a jedynie ograniczyć zasięg ich bazy do lokalnych treści.
Firma przyznała także, że pracuje nad zapewnieniem każdemu użytkownikowi na świecie dostępu do tej samej liczby materiałów, ale musi też respektować i przestrzegać licencji filmów i seriali, które obowiązują w granicach danego państwa.
0
Źródło: Netflix
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.