Nie zgadniecie ile Google zarabia na Androidzie

Kto by pomyślał, że jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic Google poznamy dzięki... firmie Oracle! Jak zapewne pamiętacie Oracle domaga się od Google pieniędzy za to, że Android korzysta(ł) z Javy. Adwokat Oracle zaprezentował na sali sądowej bardzo ciekawą informację.

Annette Hurst, adwokat reprezentująca firmę Oracle ujawniła w sądzie, że od czasu istnienia mobilnego systemu Android, Google zarobiło na nim już 22 miliardy dolarów. Zyski pochodzą z wyświetlania reklam Google w androidowych aplikacjach oraz ze sprzedaży samych aplikacji w sklepie Google Play – za każdą sprzedaną aplikację Google otrzymuje niewielki procent od jej producenta.

Informacja ta, jak twierdzi firma Google, pochodzi z jej wewnętrznych dokumentów i nigdy nie powinna być dostępna dla adwokata Oracle. Stało się jednak inaczej, dzięki czemu dowiedzieliśmy się czegoś bardzo ciekawego. To jednak zapewne „wyjątek od reguły” – Oracle i Google toczą walkę w sądzie już od jakiegoś czasu. Google nawet podjęło odpowiednie kroki i kończy z Javą – nie oznacza to jednak, że wykpi się tak łatwo od uiszczenia opłaty za poprzednie wersje swojego systemu operacyjnego.

Ciekawe jak skończy się ten proces.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.