Nowe plotki o 4-calowym iPhonie

Nie wszyscy użytkownicy smartfonów preferują wyświetlacze z dużymi przekątnymi. Fani marki Apple szukający niewielkich smartfonów przy premierze ostatniej serii iPhone'ów 6 mogli poczuć się rozczarowani. Przecieki z różnych źródeł sugerują jednak, że już w marcu Apple zaprezentuje nowy model smartfona, który zaspokoi potrzeby opisanych wyżej użytkowników.
iPhone 5s

iPhone 5s

Według plotek Apple pracuje już nad wersją iPhone’a o nazwie 5se, która najprościej ujmując będzie posiadała wiele usprawnień z iPhone’a 6, ale wizualnie przypominać ma model 5s. Przede wszystkim mówi się tu o czterocalowym ekranie oraz procesorach A8 i M8 znanych z iPhone’a 6. Urządzenie ma ponadto posiadać 8-megapikselowy aparat główny i 1,2-megapikselowy aparat dodatkowy wraz z funkcją Live Photos, która zadebiutowała również w ostatnim modelu iPhone’a. Nie zabraknie także opcji tworzenia panoramicznych zdjęć i automatycznego ustawiania ostrości podczas kręcenia filmów.

iPhone 5se ma ponadto posiadać NFC umożliwiający wykonywanie płatności przez Apple Pay, barometr, Bluetooth 4.2, VoLTE i WiFi 802.11/a/c. Kolorystyka urządzenia ma obejmować te same warianty co w przypadku iPhone’a 6. Zabraknie natomiast funkcji 3D Touch.

iPhone 5se może zostać zapowiedziany w marcu, podczas konferencji Apple. Według nieoficjalnych informacji smartfon zadebiutuje w sprzedaży w kwietniu i zastąpi dotychczasowy model 5s zachowując tą samą cenę 449 dolarów.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.