Odnalezione na pustyni kartridże z grą E.T trafią na aukcje internetowe!

Pamiętacie tą legendę, według której gdzieś na pustyni Atari postanowiło zakopać kartridże z grą E.T, ponieważ była tak zła? A pamiętacie, że ta legenda okazała się prawdą i w zeszłym roku odnaleziono "grobowiec" z grami? Ok, to czytajcie dalej.

Urząd miasta Alamagordo (Nowy Meksyk), na terenie którego odnaleziono ukryte kartdridże na Atari 2600 zdecydował, że część z nich zostanie wystawiona na aukcjach internetowych. Ile? Mówi się o 800 egzemplarzach, które będą do nabycia dla każdego z odrobiną odłożonej gotówki i zacięciem kolekcjonera.

Pozostałe, działające egzemplarze gry trafią do muzeów na całym świecie – tutaj do rozdysponowania będzie 500 sztuk, które rozdawane będą muzeom w systemie „kto pierwszy ten lepszy”. Gra E.T wydana na Atari 2600 została zakopana na pustyni, ponieważ jej wydawca był tak bardzo niezadowolony z produktu, że postanowił uciec się do takiej brudnej sztuczki, chcąc uniknąć płacenia jakichkolwiek podatków, związanych z produkcją tego tytułu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.