PlayStation 4 zostało wreszcie złamane

Od premiery Playstation 4 minęło dwa lata i do tej pory nikomu nie udało się złamać jej zabezpieczeń i zainstalować inny system na konsoli Sony. Cóż, ta sytuacja się właśnie zmieniła.

W czerwcu co prawda, brazylijscy hakerzy pochwalili się tym, że udało im się złamać PS4, jednak hack ten wymagał Raspberry Pi i był dość mocno niedopracowany. Rozwiązaniami Brazylijczyków zainteresowała się grupa failoverflow, która dopracowała ich pomysł, dzięki czemu udało im się zainstalować pełną wersję Linuxa na Playstation 4.

Zanim w waszej głowie pojawi się perspektywa instalowania pirackich wersji systemu na waszym PS4, musimy uprzedzić, że grupa failoverflow podmieniła system na konsoli z firmwarem w wersji 1,76 – ten najbardziej aktualny to obecnie 3,11, więc bardzo możliwe, że wykorzystana metoda po prostu nie zadziała. Przynajmniej na razie…

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.