Rok 2015 minął pod znakiem dziur w systemach Apple’a

Według zestawienia opracowanego przez CVE Details, najwięcej ujawnionych i załatanych lib bezpieczeństwa miały systemy OS X i iOS oraz platformy uruchomieniowe Flash i Air. OS X miał ich 384, iOS 375, Android 130 a Windows 150.

W ubiegłym roku najwięcej wykrytych i załatanych luk w zabezpieczeniach miały Internet Explorer, OS X, Linux, Chrome i iOS. W tym roku statystyki te wyglądają inaczej, choć metodologia obrana przy opracowywaniu zestawienia nie uwzględnia istotności owych dziur.

Te statystyki nie dowodzą jednak, że oprogramowanie Apple jest tym najgorzej zabezpieczonym. W tak złożonym tworze, jakim jest system operacyjny czy środowisko uruchomieniowe, usterki w zabezpieczeniach są nieuniknione, niezależnie od tego, czy to OS X, iOS, Android, Windows czy środowiska uruchomieniowe firmy Adobe. Liczy się tempo reakcji na problem, a wszystkie wskazane wyżej firmy mają sobie pod tym względem niewiele do zarzucenia.

0
Źródło: VentureBeat
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.