Skype w końcu zacznie domyślnie ukrywać IP użytkowników

Co łączy aplikację Skype i graczy komputerowych? Wbrew pozorom wiele. Skype to jedna z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji głosowej, jeśli chodzi o gry sieciowe. Do niedawna miała ona bardzo poważną wadę.

Chodzi oczywiście o to, że każdy złośliwiec z odpowiednią wiedzą mógł przy pomocy Skype’a ustalić nasz adres IP i dzięki temu przypuścić dość skuteczny atak DoS. Problem ten nie dotyczył większości graczy, jednak drużyny e-sportowe oraz poszczególni zawodnicy cierpiały z tego powodu ogromnie.

Nikt co prawda nie prowadzi statystyk, dzięki którym dowiedzielibyśmy się ile oficjalnych meczy w Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, czy League of Legends zostało odwołanych lub przesuniętych na późniejszy termin z tego powodu, że kilku graczy bombardowana była pakietami danych do tego stopnia, że nie byli w stanie połączyć się z serwerem.

Od dzisiaj jednak Skype domyślnie zacznie ukrywać IP swoich użytkowników, dzięki czemu e-sportowcy mogą już bezstresowo wrócić do korzystania ze Skype’a. I to jest bardzo dobra wiadomość.

0
Źródło: Skype
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.