Snapdragon 820 produkowany jest przez… Samsunga

O tym, że Samsung potrafi produkować bardzo nowoczesne i wydajne własne procesory mobilne, wiemy już od jakiegoś czasu. Ale to, że będzie również produkował chip dla swojego najpoważniejszego konkurenta, to jednak nowość.

O procesorach Samsunga z rodziny Exynos pisaliśmy już wiele – w tym momencie wystarczy stwierdzić, że to bardzo dobre, bardzo udane układy, produkowane obecnie w technologii 14-nanometrowej. Charakteryzują się dość niskim zużyciem energii, nie mają wpadek z przegrzewaniem się i brylują w benchmarkach – czego chcieć więcej…

Dlatego za dobrą informację należy przyjąć ogłoszony przez Samsunga fakt, że w tym samym procesie (z wykorzystaniem struktur FinFET 3D) będzie on produkował układy firmy Qualcomm, a konkretniej – Snapdragona 820!

Jak chwali się Samsung, w drugiej generacji 14-nanometrowego procesu produkcyjnego udało się osiągnąć jeszcze niższe zużycie energii (o 15 procent), a równocześnie zwiększyć wydajność układów (również o 15 procent).

Cóż, wygląda więc na to, że niezależnie od tego, jaki smartfon kupicie, z dużym prawdopodobieństwem będzie on wyposażony w procesor produkowany przez Samsunga. Do tego pamięć Toshiby (lub Samsunga), aparat Sony… i logo „producenta”, który to jakoś poskładał do kupy.

Tak na marginesie – w świetle tej informacji pogłoska o tym, że część Samsungów Galaxy S7 wykorzystywać będzie Snapdragona 820, nabrała w tym momencie znacznie większego sensu.

0
Źródło: samsung.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.