Sony Xperia Z5 i Z5 Compact dla USA będą zubożone

Dobra wiadomość dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych jest taka, że już w lutym (w końcu...) wejdą tam do sprzedaży dwa topowe smartfony firmy Sony: Xperia Z5 i Xperia Z5 Compact. Jest jednak również zła wiadomość.

Wiadomo już, że zarówno Sony Xperia Z5, jak i mniejsza Xperia Z5 Compact będą pozbawione czytnika linii papilarnych zintegrowanego z umieszczonym na bocznej ściance przyciskiem włączania/wyłączania. Nie zostały natomiast podane żadne powody takiej decyzji.

To ciekawa sytuacja, z którą – w przypadku smartfonów – mamy do czynienia wcale nie tak rzadko, jak można by oceniać. Typowym przykładem są choćby wersje z podwójnym slotem SIM wybranych modeli chińskich i koreańskich producentów, dostępne na rynkach azjatyckich, ale niedostępne w Europie czy Stanach Zjednoczonych. W przypadku smartfonów Sony sprawa wygląda jednak jeszcze bardziej intrygująco, bo można odnieść wrażenie, jakby japoński producent wręcz starał się nie odnieść sukcesu na rynku urządzeń mobilnych w USA.

Xperia Z5 i Z5 Compact przeznaczone na rynek amerykański dostępne będą tylko okazjonalnie, tylko u wybranych operatorów, a od strony sprzętowej pozbawione zostaną czytnika linii papilarnych. Z pewnością nie ułatwi to Sony rywalizacji z innymi producentami sprzedającymi swoje urządzenia w USA.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.