Steam wkroczył w Nowy Rok z kolejnym rekordem

W ostatnim dniu października ubiegłego roku Valve mogło być z siebie zadowolone - jednoczesna liczba graczy wyniosła wówczas rekordową liczbę 10,7 mln. Długo nie musieliśmy czekać na ustanowienie nowego wyniku.

Wszyscy wiemy, że w Sylwestra niektórzy chętnie oddają się pasji grania, ale kolejny rekord Steama w zakresie jednocześnie zalogowanych użytkowników padł w niedzielę 3 stycznia 2016 roku. Równocześnie bawiło się wówczas 12,3 miliona graczy.

A w co najchętniej „pykamy” na Steamie? Najwięcej graczy równocześnie spędza czas przy Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive, co wydaje się zrozumiałe – w końcu to najpopularniejsze tytuły e-sportowe. Na trzecim miejscu znalazł się jednak Fallout 4, a więc gra nastawiona wyłącznie na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Całkiem pokaźną rzeszą graczy cieszy się także Football Manager 2016, który – mogło by się wydawać – jest pozycją dość niszową.

0
Źródło: Gamespot.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.