Uber nawiązuje współpracę z Airbusem

W Indiach można przejechać się rikszą zamówioną z aplikacji Ubera, w Turcji - motorówką. Teraz Uber rozwinie swoją ofertę o kolejny pojazd - przynajmniej w wybranych miastach USA.

Pierwsze loty helikopterem będą mogli zamówić goście festiwalu filmowego Sundance, który odbędzie się w tym tygodniu w Utah. Do dyspozycji będą dwa modele helikopterów – H125 i H130 – z floty Airbusa. Już wcześniej przy okazji innych festiwali testował usługę i nawiązanie współpracy z Airbusem może znaczyć tylko jedno – wejście na rynek z większym przytupem. Skrócenie czasu jazdy ulicznymi korkami z godzin do kilku minut jest wspaniałym pomysłem, ale niestety zarezerwowanym dla zamożniejszych klientów. Szacuje się, że pojedynczy lot w obrębie miasta może kosztować 3 000 dolarów.

Uber ma wielu użytkowników, ale jeśli chodzi o przeloty helikopterem w Nowym Jorku czy Florydzie będzie musiał konkurować z innymi, silnymi markami – Gotham Air oraz Blade, który wspierany jest przez prezesa zarządu Google.

0
Źródło: Digitaltrends.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.