Udziały Windows 10 cały czas rosną

Szacuje się, że już 200 milionów urządzeń jest obsługiwanych przez system operacyjny Windows 10. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę fakt, że premiera tego systemu odbyła się w lipcu ubiegłego roku. Ale czy już wyprzedził poprzednie wersje Windows?

Wszystkie firmy analityczne potwierdzają: udziały Windows 10 cały czas rosną, głównie z uwagi na to, że system jest oferowany jako darmowa aktualizacja oraz z uwagi na dobrą sprzedaż urządzeń Surface. Według StatCountera, Windows 10 ma już prawie 12-procentowy udział w rynku, doganiając tym samym Windows 8. Windows 7 jest nadal najpopularniejszy (powyżej 47 proc.), jednak inne Windowsy właściwie zostały już wyprzedzone.

NetMarketShare potwierdza wyniki StatCountera, szacując udziały rynkowe Windows 10 na poziomie 10 proc. Windows 8.1 ma, według firmy, 10,3 proc., a Windows XP 10,93 proc. Dominujący Windows 7 według tej firmy zainstalowany jest na 55 proc. urządzeń.

Zdaniem GoSquared, Windows 10 generuje 26 proc. ruchu internetowego, Windows 8 21 proc, a Windows 7 ponad 48 proc.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.